Description
Description
High density CCT color Adjustable LED strip has 120pcs 2 in 1 3528 LEDs
FPC in white color with 8mm Width, 2 Ounce copper
Cut-able every 3LEDs & 25mm
All soldering Pads are very large, allowing you to easily cut and reconnect
DC12V constant voltage operation
Both ends have 3pin bare wires for powering
3M tape attached on backside of FPC
5 meters per reel, 3 different waterproof types IP64, IP65, IP68
Only standard color temperatures are available
![]()
| PN | S008120AB2PZ |
| Voltage | DC12V |
| LED Type | SMD 3528 |
| LED Quantity | 120LEDs/m |
| CCT | 2800-3200K/4000-4500K/6000-6500K /9000-13000K |
| Dimension | 5000*8mm |
| Lumens/m | WW:610 W:660lm |
| PCB Color | White |
| Power | 19.2W/m |
| CRI | 85RA |
| O.T | -30℃ ~ 45℃ |
Dimension (unit:mm)
![]()
IP Rate
![]()
inquiry@ipixelleds.com
0086-13802553087
Building A, Chezhan industrial park, Tianbao Rd, Shiyan Town, Baoan , Shenzhen China