Description
1.Cabinet inside
2.Cabinetedges
3.Tall cabinet
4.Wine cabinet
5.Decorativcabinet
6.Showcase.
| PN | B010130YB1LZ |
| Voltage | DC12V |
| LED Qty | 130LED SMD2025 |
| CCT | 3000K/4000K/6500K |
| Size | 200*10*9 MM |
| Option Color | Black-Iron Grey |
| Power | 8W/pcs |
| CRI | 90 RA |
| O.T | -25℃ ~ 60℃ |
Description
- Innovative crystal end cap, soft light, anti-glare,more high-end.
-Plug-type, solder-free, easy to install,with conductive plug directly plugged in for light strip conduction, saving trouble and labor.
-Aluminum profile includes linear light strip andplastic cover. Can be installed in any place.
-Suitable for cupboard bottom, cabinet inside, cabinetedges, tall cabinet,wine cabinet, decorativcabinet,showcase, etc.
Dimension (unit:mm)

inquiry@ipixelleds.com
0086-13802553087
Building A, Chezhan industrial park, Tianbao Rd, Shiyan Town, Baoan , Shenzhen China