

Description
-5V digital LED strip, dotless dream color withCOB design.
-256-level gray chip is used to achieve moredelicate change effects. The chips also keep consistent brightness and mixing effects frombeginning to the end.
-90 pixels per meter, cutting distance 11.1mm.
-Double layer FPC, balancing the voltage dropping,heat dissipation and flexibility.
| PN | S010180ZA3SA8 |
| Voltage | DC5V |
| Power | 14W/m |
| SMD Type | COB |
| LED Quantity | 180LEDs/m |
| Color | RGB |
| Control | SPI/SK6805 |
| Cutting length | 11.1mm |
| Dimension | 5000*10mm |
| Luminance/m | R:55 G:200 B:40 lm |
| Wavelength | R:615-630 G:520-535 B:450-460 |
| Beam Angle | 180° |
| IP Rate | IP20/IP65 |
| O.T | -25℃ ~ 60℃ |
Dimension (unit:mm)

inquiry@ipixelleds.com
0086-13802553087
Building A, Chezhan industrial park, Tianbao Rd, Shiyan Town, Baoan , Shenzhen China