

Description
-Reel-to-reel PCB, no more solder joints at every halfmeter, which eliminates common issues like falsesoldering, or inaccurate length caused by lap solder inconventional LED strips.
-Chip Scale Package design, high density LED, even anduniform lighting.
-5mm width slim PCB, with convenient 25mm cut unit,remarkable flexibility adapt to diverse design configurationssuch as furniture lighting.
-Double layer 2oz FPC, balancing Voltage drop, heatdissipation and flexibility
| PN | S005320ZA1LZ |
| Voltage | DC5V |
| Power | 7.5W/m |
| SMD Type | COB |
| LED Quantity | 320LEDs/m |
| Color | W:3000K/4000K/6500K |
| Cutting length | 25mm |
| Dimension | 5000*5mm |
| Luminance/m | W:440 lm |
| Beam Angle | 180° |
| IP Rate | IP20/IP65 |
| O.T | -25℃ ~ 60℃ |
Dimension (unit:mm)

inquiry@ipixelleds.com
0086-13802553087
Building A, Chezhan industrial park, Tianbao Rd, Shiyan Town, Baoan , Shenzhen China