

Description
-Reel-to-reel PCB, no more solder joints at every half meter,
which eliminates common issues like false soldering,
or inaccurate length caused by lap solder in conventional LED strips.
-Chip Scale Package design, high density LED, even and uniform lighting.
-5mm width slim PCB, with convenient 12.5mm cut unit, remarkable flexibility
adapt to diverse design configurations such as furniture lighting.
-Double layer 2oz FPC, balancing Voltage drop, heat dissipation and flexibility.
| PN | S005320ZB1LZ |
| Voltage | DC12V |
| Power | 7W/m |
| SMD Type | COB |
| LED Quantity | 320LEDs/m |
| Color | W:3000K/4000K/6500 |
| Cutting length | 12.5mm |
| Dimension | 5000*5mm |
| Luminance/m | W:800 lm |
| Beam Angle | 140° |
| IP Rate | IP20/IP65 |
| O.T | -25℃ ~ 60℃ |
Dimension (unit:mm)

inquiry@ipixelleds.com
0086-13802553087
Building A, Chezhan industrial park, Tianbao Rd, Shiyan Town, Baoan , Shenzhen China