

Description
-This is a COB LED strip,high density with 480LEDs/m
-The chip mounted on FPC directly,uniform light no hot spot /shadow
-Input voltage is DC12V
-Flexible PCB,the FPCB color is white
-The FPCB width is 2.7mm, 1 +2 Oz copper each small section can be cut off
-Standard 5M/roll, length can be customized
| PN | S003480ZB1LZ |
| Voltage | DC12V |
| LED Type | COB |
| LED Quantity | 480LEDs/m |
| Luminance(lm/m) | 350 |
| SDCM | <5 |
| CRI | Ra 90 |
| Dimension | 1000x2.7mm |
| Cutting unit | 12.5mm |
| Materiar | FPC |
| Power | 5W/m |
| IP Rate | IP20 |
| O.T | -25℃ ~ 60℃ |
Dimension (unit:mm)

inquiry@ipixelleds.com
0086-13802553087
Building A, Chezhan industrial park, Tianbao Rd, Shiyan Town, Baoan , Shenzhen China